მოცვის ბაღში ამინდის სადგურის და სენსორული სისტემების ინსტალაცია
კომპანია "მკისას" დაკვეთით, SST-მ ხობის მუნიციპალიტეტში 20 ჰექტარზე გაშენებულ მოცვის ბაღში აგრო-მეტეოროლოგიური სადგურისა და სენსორული სისტემების პროგრამული გამართვა და ინსტალაცია განახორციელა. პროექტი მიზნად ისახავდა ბაღის ეფექტურ მართვასა და მოსავლიანობის ზრდას თანამედროვე ტექნოლოგიების დახმარებით.
პროექტის პირველ ეტაპზე კომპანიის ექსპერტების მიერ მოხდა სამიზნე ნაკვეთის დეტალური შესწავლა და არსებული მდგომარეობის გათვალისწინებით სენსორული სისტემების შერჩევა. აღნიშნულის შემდგომ SST-მ უზრუნველყო სენსორული სისტემების იმპორტი, ინსტალაცია და პროგრამული გამართვა. ​
• მეტეოსადგური - Vantage Pro2 GroWeather;
• ტენსიომეტრი;
• ნიადაგის ტემპერატურის სენსორი.
აღნიშნული სისტემა მნიშვნელოვნად ამცირებს აგრო-რისკებს, ამარტივებს და აუმჯობესებს ბაღის მენეჯმენტს და ხელს უწყობს რესურსების (სარწყავი წყლის, შრომის, ქიმიკატების) ოპტიმიზაციას, საბოლოოდ კი იზრდება მოსავლიანობა და მოცვის ხარისხი.

Installation of Weather Station and Sensor Systems in a Blueberry Orchard
On behalf of the company Mkisa, SST carried out the installation and software configuration of an agro-meteorological station and sensor systems in a 20-hectare blueberry orchard located in the Khobi Municipality. The project aimed to enhance orchard management and increase yields through the use of modern technologies.
In the first phase of the project, SST experts conducted a detailed assessment of the target plot. Based on the site conditions, appropriate sensor systems were selected. Following this, SST ensured the import, installation, and software configuration of the systems.
Weather Station – Vantage Pro2 GroWeather;
Tensiometer;
Leaf Wetness Sensor;
Soil Temperature Sensor.
This system significantly reduces agro-risks, simplifies and improves orchard management, and supports the optimization of resources such as irrigation water, labor, and chemicals. Ultimately, it contributes to higher yields and improved blueberry quality.